Сподели знаење за Ubuntu, 03.05.2008 од 12 до 17 ч. во Точка

Дополнување: Еве како изгледаше Точка. 10-12 луѓе, муабет и Ubuntu. :)Излезе новото Ubuntu и ние ќе си играме со тоа оваа сабота во Точка. Ако имате прашања или пак сакате копија од најновото Ubuntu на CD - повелете. Арангел ќе дели и лепенки. :)

Kubuntu фракцијата ќе обезбеди и копија од Kubuntu со KDE3 и најновата KDE4 верзија на Убунту.

2 comments:

 1. Слабо фанови на Убунту денес.

  ReplyDelete
 2. Se uspav :(((((((
  Tinja sum ponekogash mn. :(

  POzz do nareden pat
  Ivo (trumpets./finger.k4)

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.