Сподели кино #6, 23.05.2007 [Точка]

Update: Веројатно поради некој распоред во Точка проекцијата е преместена за во среда. Извинување за сите кои го планираа вторник. Се гледаме во среда!

Овој вторник повторно презентации од TED. На репертоарот е Wade Davis, признаен антрополог и етно-ботанист, кој ќе ја раскаже приказната за тоа како се прави нож од гомно.

Плус, по желба на публиката може да се пуштат и некои други филмчиња.

Точка, вторник среда, 2223.05.2007, 20 часот, се гледаме.

2 comments:

  1. И ќе ви дојдат вкупно сосе вас, 5 души. Ало, Лига на шампиони-финале, среда 20.45 Милан-Ливерпул. Ама, ОК бидете во Точка. Јас нема да бидам. :)))

    ReplyDelete
  2. А па денес е Готан Проџект, а во четврток е празник. Што ти е поентата?

    Ако сакаат луѓе да дојдат ќе дојдат. Ако не сакаат, нема да дојдат па макар на телевизија само имало поздрави и честитки од БТР.

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.