Сподели Знаење, сабота 23 Јуни 2012 од 14 часот

Оваа сабота на агендата на „Сподели Знаење“:
1. Флешување на wrt54gl и други рутери со:  tomato, openwrt, xwrt.
2. Учење на пајтон (python) на потешкиот начин (доколку е тоа можно) 
3. Создавање на мултијазични страници со Drupal. 

Хаклаб КИКА ќе биде официално отворен од 14 часот. 

3 comments:

 1. Nikola, ke ima drug pat za Python ili samo denes e ?

  ReplyDelete
 2. Извини Елена за доцниот одговор.
  Верувам дека python може да има и во четврток на настанот „Програмски јазици“; се разбира доколку има интерес за тоа.

  ReplyDelete
 3. Ok Nikola, fala ti na info.
  Ajde ako zainteresiranost, ako ima nesto bas ke planiram da doagam.
  Pozdrav

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.