Ubuntu прва помош @ КИКА - 28.02.2011

Ubuntu прва помош (може треба да го смениме името на настанов?) редовно во хаклабот КИКА вечер од 19.00ч. Можно е веќе да има некој таму и порано, пратете ги статусите на твитер за тоа дали е отворена КИКА.

* Решаваме било какви проблеми со било која GNU/Linux дистрибуција.
* Разно (електроника, програмирање, open arena и сл.)

Се гледаме вечер!

2 comments:

 1. Дали сеуште важи ова.
  Јас користам ubuntu 10.10 и имам проблеми веќе подолго време.Дури и ми се смачи.Незнам веќе што се не пробав.
  Го принсталирав најмалку 10 пати.
  Сакам да го користам,бидејки претходно користев 9.04.Но сега сум стварно на крај на нерви.
  Па може ли некаква помош би ви бил многу благодарен.

  ReplyDelete
 2. @nipon

  Се надеваме дека од понеделник Ubuntu прва помош ќе продолжи стандардно во КИКА. Ако ти треба помош со лаптопот можеш да поминеш утре во кафе Опера од 13ч и ќе ти помогнеме.

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.