СподелиЗнаење за викифарма, 19.04.2008 г. 12-17 ч. [Точка]

(Денес имавме прилично добро СподелиКино. Благодарност до Калина за документарниот филм и ремиските на спотовите и до Стојанче за успешната презентација за анимација на векторски слики.)

Сподели настаните продолжуваат со СЗ на тема вики фарма.Во сабота од пладне па натаму ќе бидеме во Точка и веројатно ќе пробаме да инсталираме вики фарма со MoinMoin.

(Што е вики фарма?)

4 comments:

 1. Како тоа вики фарма ќе инсталирате? Од кај опрема.. ? :)

  ReplyDelete
 2. А што? Ти љубомориш нешто? ;-)

  ReplyDelete
 3. Примамлива понуда :)
  Се гледаме таму

  ReplyDelete
 4. Шит неможев да ве најдам, ни еден таксист не знае каде е Точка

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.