The Codebreakers во Точка, 27.03.2007

Во [Сподели]Точка[Место] денес успешно го покажавме документарецот од BBC, „The Codebreakers“.

Убаво беше тоа што овојпат дојдоа неколку нови луѓе кои досега не сме ги виделе на СподелиЗнаење или СподелиКино. Се надевам научија по нешто за успешната примена на слободен софтвер низ светот, и за причините зошто некои заедници се одлучиле да имплементираат слободен софтвер во образованието и економијата.

Еј луѓе, се гледаме и понатаму :).

пс. тие што не дојдоа, неоправдан.

3 comments:

 1. Да супер беше. Скоро и да личеше на вистинска кино проекција. :)

  ReplyDelete
 2. Ова Стама го пријавил па го стаив на skmap каде е Точка за другите вторници ако некој незнае.

  Културен центар Точка.

  ReplyDelete
 3. E zашто не работи линкот кога на Preview е ок.

  Точка

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.