УбунтуПрваПомош вечерва од 19:00

Понеделнички започнуваме со УбунтуПрваПомош на програмата. Сите прашања поврзани со Ubuntu GNU/Linux се добредојдени. Сок и грицки или наполитанки исто така.

Се гледаме од ~19:00ч.

5 comments:

 1. hey!!
  Izvinete vaka sto ovde ostavam ne soodveten komentar.Jas sum od Sv.Nikole i sakam da se zapoznaam poveke so vasata rabota kako bi mozel da go storam toa! :)

  Odnapred Blagodaram!

  ReplyDelete
 2. Мило ми е што некој од Свети Николе се заинтересира за работата на Слободен Софтвер :)

  Ти препорачувам да ги посетиш следните веб локации така што би се запознал со работењето на Слободен Софтвер Македонија :

  http://slobodensoftver.org.mk/
  http://wiki.lugola.net/
  http://hacklab.sk/

  Се разбира, и овој Блог каде што се истакнуваат активностите на Слободен Софтвер Македонија како и активностите што се случуваат во хаклабот КИКА.

  Истотака пожелно е да оставиш контакт (IM, e-mail) за понатамошна комуникација :)

  ПС: Зачлени се на мејл листата, http://lists.softver.org.mk/mailman/listinfo/ossm-members

  ReplyDelete
 3. Milo ke mi bide i mene ako podetalno se zapoznaam so rabotata na Слободен Софтвер, gi pregledav web sajtovite i od prilika svativsto e poentata na rabotata :))) e-mail martin_kule_11@hotmail.com,fb-name Martin Milevski,skype maki_rap :)

  Se nadevam deka ke imame i ponatamosna komunikacija :)poz

  ReplyDelete
 4. Поздрав Мартин,
  ете Алекс е претставникот на Слободен Софтвер за Св. Николе .. може да направите некој прото-хаклаб таму :)

  А ако доаѓаш во Скопје, слободно помини тука.

  ReplyDelete
 5. а исто така може да се врзеш на irc каналот #lugola на irc.freenode.net - таму висиме прилично често.

  (web пристап http://webchat.freenode.net/)

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.