Сподели кино #8, 12.06.2007, 20 ч. [Точка]

Овој вторник во Точка ќе го гледаме Џими Велс, основачот на Википедија, со свое предавање за најголемата светска енциклопедија. Исто така ќе гледаме и едно кратко филмче за тоа што е Wiki, како тоа функционира и сл.

Овој пат ги поканивме и главните македонски википедијанци да дојдат за да кажат нешто повеќе за проектот википедија на македонски.

Се гледаме во вторник!

5 comments:

 1. Вторник сум во скопје ама ќе одам на концерт... во колку е сподели кино? ако е порано и ако имам време ќе поминам... Дими

  ReplyDelete
 2. Јас би сакал да ги ископирам видеата од TED што ги пропуштив последниве 2 кина. Колку зафаќа едно? CD-RW ок е? Незнам дали ќе најдам голем flash drive. - Влатко

  ReplyDelete
 3. Календаров е супер работа, само додавајте ги сите настани, како и киново.

  ReplyDelete
 4. 1. Од 8 е киното.

  2. околу 50 MB е еден ted.

  3. има за киното на календар. :)

  ReplyDelete
 5. А нишо тогаш... во 8 сум на концертот... ај друг пат шо да се прави :) - Дими

  ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.